Hakkimizda Img1
EOS (DÜŞÜK RADYASYON DOZU YÜKSEK FİLM KALİTESI)
Haber1

Tüm vücudu veya bir bölgeyi ön-arka ve yan olarak aynı anda görüntüleyebilen X ray ile çalısan bir cihazdır. Özelligi konvansiyonel cihazlara göre %90 daha az radrasyonla bu incelemeleri yapabilmesidir. Yapılan çalısmalarda konvansiyonel incelemelere göre %97.2 oranında daha iyi veya esit kalitede görüntü elde edilmistir.

1992 Nobel ödüllü fizikçi Georges Charpak'ın çalısmaları ile saçılan radyasyonun eliminasyonu ve detektörler ile sinyalin amplifikasyonu mümkün olmustur. Böylece düsük doz radyasyon ile inceleme yapılabilmektedir.

 

TOMOSENTEZ
Haber1

Merkezimizde Hologic Selenia Dimensions Tomosentez sistemi kullanılmaktadır. Bu cihaz dünyanın ilk ve tek FDA (Food and Drup Association) ön çalışmaları, faydaları onaylanmış (2010) ilk Tomosentez sistemidir.

Normal mamografide alınan radyasyon dozunu arttırmadan memenin kesit kesit (tomografik) görüntülerini alabilmektedir.

REVOLUTION CT
Haber1

Revolution* CT ile tanışın

İnsan vücudunun içini noninvazif olarak inceleme yeteneği, bir modern zaman mucizesidir. Bu, sizin gibi CT görüntüleme uzmanları ve doktorlarının çalışmalarıyla milyonlarca insan için mümkün hale gelen bir mucize.

Zaman içinde gelişen herhangi bir teknolojide olduğu gibi, bazen sadece bir sonraki adımı atmak yeterli değildir. Öyle bir noktaya geliriz ki istediğimiz yere yalnızca büyük bir sıçramayla ulaşabiliriz.

Her hastanın ihtiyacı farklıdır.

CT sisteminiz tüm hastalarınızın en zorlu ihtiyaçlarını dahi karşılayabilseydi nasıl olurdu? Peki tüm departmanlarda klinik mükemmellik sağlamanıza yardımcı olabilseydi?

Şimdi Revolution zamanı.

Revolution CT kapsama alanı, uzaysal ve temporal çözünürlüğün bir araya gelmesiyle eksiksiz görüntü kalitesi ve klinik beceriler sunar. Revolution CT, tüm klinik alanlarınızda, devrim niteliğinde ve farklılaşmış beceriler sunmanıza yardımcı olmak için tasarlanmış CT sistemidir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

SIGNA™ Pioneer MR
Haber1

SIGNA Pionner sayesinde tek bir MR taramasıyla farklı kontrast derecelerine sahip birden çok görüntü aynı anda oluşturulabiliyor. Çekim sırasında birden fazla çıktı alınabildiği gibi, GE’nin sunduğu yazılım çözümleri ile tarama sırasında elde edilen görüntü daha sonrasında da farklı kontrast değerlerine sahip olacak şekilde işlenebiliyor.

Signa Pioneer bu özelliği ile zaman, insan gücü ve makinenin kullanılma zamanından tasarruf sağlayarak verimliliği artırıyor. Bu sayede, her bir kontrastın ayrı ayrı elde edildiği geleneksel yöntemlerin sadece üçte biri zamanında çekim tamamlanabiliyor. Tasarruf edilen bu zaman, her saat başı fazladan en az bir çekim daha yapabilme imkanı sağlıyor.

SIGNA Pioneer tarama hızında sağladığı artışın yanı sıra anestezi gerektirmemesiyle de özellikle çocuk ve yaşlılar gibi risk gruplarındaki hastalar için bir devrim niteliği taşıyor. Tarama hızı, aynı zamanda kapalı alan korkusu olanlar, ya da çocuklar gibi tarama sırasında hareketsiz durması güç olabilen hastalar için de ayrıca bir konfor sunuyor, hareket sonucu bozulan görüntülerin önüne geçilerek taramanın tekrarlanmasını gerektirmiyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız.